• terminowe sadzenie


Informacje

Dodany: 2019-10-01
Kategoria: Zboża

Tagi dla artykułu

zboża

foto
Innym centrum białka są nabiał kanarkowy

foto
Przede sumarycznym spośród tego


Sprawdzone działania w zwalczaniu chorób zbóż

Wyniszczające choroby zbóż są wielkim problemem dla rolników, którzy mają z nimi do czynienia. Co poniektóre z nich, takie jak zaraza poprzez tiofanat metylowy w rzepaku i choroby wirusowe, muszą być leczone, nim pojawią się znacznie bardziej zaawansowane symptomy, bo tylko w ten sposób możemy mieć jakąkolwiek szansę ochronić potencjał plonu. Zastosowanie zapobiegawczych rozwiązań wzmacniających wytrzymałość zboża przez gospodarza w słusznym czasie ma prawo pomóc w zapobieganiu wielu zagwozdkom chorobowym.

Asekuracja zboża przed chorobami - wskazane działania zapobiegawcze

Proaktywne podejście do zwalczania chorób jest nieraz znacznie bardziej skuteczne i ekonomiczne aniżeli metody reaktywne w sezonie. Ogólnymi praktykami w zakresie zwalczania choroby jęczmienia lub ewentualnie innego zboża należałoby się zainteresować już na samym początku przygody z rolnictwem.

Poniżej omawiamy niektóre z tych najbardziej znaczących, które należałoby wdrożyć, by choroby pszenicy ozimej wiosną i pozostałe nie stanowiły większego kłopotu.

Wyselekcjonowane metody uniknięcia chorób zboża: tiofanat metylowy w rzepaku

• terminowe sadzenie,

• inspekcja obecności azotu,

• specyfiki grzybobójcze na pszenice.

Zwłaszcza właśnie sadzenie zboża w słusznym czasie jest ważne dla uniknięcia co niektórych chorób. Sadzenie z uwzględnieniem bardzo dobrych momentów dla danego gatunku zboża zezwala na dłuższy okres wegetatywnego przyrostu - co w przypadku chorób takich jak choroby zbóż ozimych ma w gruncie rzeczy gigantyczne znaczenie.

Zbytnio wysokie dawki oraz współczynniki żyzności azotu mogą sprawiać nadto grube, bujne drzewostany, jakie mogą mieć zmniejszoną cyrkulację powietrza i przenikanie światła, czyniąc plon bardziej podatnym na choroby dolistne, czy też inne rodzaju fungicydy w pszenicy. Jest to przede wszystkim prawdziwe, kiedy daty sadzenia zbóż są względnie wczesne dla danej uprawy.

Choroby zboża - podsumowanie

Poza powyższymi sadzenie wielu typów pszenicy o różnych stopniach dojrzałości, przesunięcie daty siania, zabiegi fungicydowe w uprawie rzepaku i wybór produktów o większej odporności lub też akceptacji na kluczowe szkodniki i schorzenia, takie jak karłowatość objawy może wspomóc zminimalizować niebezpieczeństwo znacznych strat. Główna forma wymienionej tutaj profilaktyki jako ochrona pszenicy przed chorobami ma tę poboczną zaletę, że pomaga w logistyce zbiorów. Warto też zwrócić szczególną uwagę na cieszący się coraz to większą popularnością tebukonazol w zbożach - przez wielu rolników doceniany jako efektywna forma ochrony.

Komentarze: 1


noavatar.png
Walkowiak 2019-10-09

Zawdy na powodu czerwca nadchodzili do nas na lato

Najnowsze artykuły:

Top